İspanya’daki Türk Marketleri

Posted by RESAT HELVACI on

İspanya’da Türk ürünlerini nerede bulabilirim?

Sizin için İspanya'da Türk Kahvesi, Lokum, Sucuk, Çay, Baklava, Rakı ve daha birçok ürünü bulabileceğiniz Türk marketlerini sıraladık.

İspanya’daki Türk Marketleri

İspanya, Avrupa’da Türk nüfusunun,  ülkenin nüfusuna oranla en az bulunduğu ülkelerin başında geliyor. Barcelona, Madrid, Valencia, Sevilla Türk nüfusunun yoğun olarak yaşadığı ve Türk market veya bakkal ihtiyacının en yoğun olduğu şehirler. Ancak malesef Türk ürünlerine erişim çok kısıtlı durumda.

Günümüzde İspanya’daki Türk nüfusu, beyaz yaka göçü ile resmi rakamlara göre 5.000 rakamına gelmiş durumda. Buna rağmen İspanya’da kaliteli bir Türk yemeği bulmak çok zor. Özlediğiniz bu lezzetleri evinizde yapmak istemeniz durumunda da bir Türk marketi veya bakkalı bulmak ise neredeyse imkânsız.

Bu yazımızda İspanya’da bulunan Türk marketlerini sıralamak istiyorduk ancak araştırmalarımıza göre Barcelona, Madrid, Valencia gibi Türk nüfusunun yoğun olduğu şehirlerde dahi şu anda yerel bir Türk marketi bulunmuyor.

 

Ancak online olarak internet üzerinden satın alabileceğiniz çeşitli web sitelerini sizin için derledik.

 

1. Turkmarketim.com

Turkmarketim.com, İspanya’da Türk ürünlerini on-line olarak alabileceğiniz en geniş kapsamlı ve kullanışlı platform olarak karşımıza çıkıyor. Site,  Amazon’da bulunan Türkiye’ye özgü olan ve Türklere hitap eden ürünleri tek bir noktadan erişime sunuyor.

Siteden; Barcelona, Madrid, Valencia, Sevilla gibi İspanya'nın her noktasına sipariş verebilirsiniz.

Sitede Türk KahvesiRakıÇayLokumSumakNar ekşisiHelvaHalıTavlaTürkçe kitaplarKahve ve Çay MakineleriÇaydanlıkCezveNazar boncuklarıFenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftar ürünleri gibi pek çok çeşitteki ürünü bir arada bulabiliyorsunuz.

Sitedeki ürünleri inceleyerek, ilgili ürün sayfalarından Amazon’a erişebilir ve bu ürünleri internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Adres: www.turkmarketim.com

 

 

 

 

2. Elturco.Es

İspanya’da faaliyet gösteren bu web sitesinde Türk ürünlerini bulabilirsiniz. Site’nin mağaza bölümünde ilgili gıda ve içecek ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Adres: elturco.es.

 

3. Alimentacion turca

Facebook sayfası üzerinden faaliyet gösteren bu market daha çok depo olarak işlev gösteriyor. Müşterilere bu depo üzerinden gönderim sağlıyor. Facebook sayfalarından ve gönderilerinden  görebildiğimiz kadarıyla yanıt süreleri biraz uzun. 

Adres: Facebook’ta Alimentación Turca olarak aratabilirsiniz.

 

 

4. Amana Supermarket

Arap kökenli bu mini markette bulgur, tahin gibi ürünleri bulabilirsiniz. Türk kahvesi de ara sıra olmakla birlikte her zaman bulunmuyor.

Adres: Calle de Esteban Mora, 2, 28027 Madrid

 


Share this post← Older Post Newer Post →