İtalya’daki En iyi Türk Marketleri

Posted by RESAT HELVACI on

İtalya’da Türk ürünlerini nerede bulabilirim?

Sizin için İtalya'da Türk Kahvesi, Lokum, Sucuk, Çay, Baklava, Rakı ve daha birçok ürünü bulabileceğiniz Türk marketlerini sıraladık.

İtalya, Avrupa’da Türk nüfusunun az bulunduğu ve bununla ilişkili olarak Türk ürünlerine erişimin kısıtlı olduğu ülkelerin başında geliyor. Ancak günümüzde İtalya’daki Türk nüfusu, özellikle Türk öğrenci sayılarının artışı ve beyaz yaka göçü ile 70.000 rakamına gelmiş durumda. Dönerci diye adlandırdığımız büfe tarzı restoranların çoğunlukta olduğu İtalya’da kaliteli bir Türk yemeği bulmak çok zor. Özlediğiniz bu lezzetleri evinizde yapmak istemeniz durumunda da bir Türk marketi veya bakkalı bulmak ise bundan daha zor durumda. Bu yazımızda İtalya’da bulunan kısıtlı sayıdaki Türk marketlerini sıralamaya çalıştık.

 Not: Listemizi oluştururken Milano, Roma, Torino, Bologna, Venedik, Floransa gibi İtalya'nın önemli şehirlerindeki Türk market ve bakkalları araştırdık. Bologna'da Türk bakkalı veya marketi bulunmuyor. Torino'da bulunan mini market ise faaliyetine son vermiş durumda. Listemizde Milan ve Roma bölgesindeki marketler yoğunlukta. Kalan diğer şehirler için ise online sipariş verebileceğiniz seçenekler mevcut.

Dilerseniz listemize başlayalım.

 

 

1. Turkmarketim.com

Turkmarketim.com, İtalya’da Türk ürünlerini on-line olarak alabileceğiniz tek platform olarak karşımıza çıkıyor. Site,  Amazon’da bulunan Türkiye’ye özgü olan ve Türklere hitap eden ürünleri tek bir noktadan erişime sunuyor. Bologna, Torino, Milano, Roma, Venedik, Floransa gibi İtalya'nın her noktasından sipariş verebilirsiniz.

Sitede Türk Kahvesi, Rakı, Çay, Lokum, Sumak, Nar ekşisi, Helva, Halı, Tavla, Türkçe kitaplar, Kahve ve Çay Makineleri, Çaydanlık, Cezve, Nazar boncukları, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftar ürünleri gibi pek çok çeşitteki ürünü bir arada bulabiliyorsunuz.

Sitedeki ürünleri inceleyerek, ilgili ürün sayfalarından Amazon’a erişebilir ve bu ürünleri internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Adres: www.turkmarketim.com

 

 

2. Kara Mamo Market (Milano)

2014 yılında faaliyete geçen Kara Mamo market, pek çok Türk ürününü sunuyor. 2018 yılında kesin olmamakla birlikte el değiştirdiği bilgisi var ancak hala bir Türk ürünleri marketi.  Ayrıca Kasap reyonu bulunuyor ve burada Helal et bulabilirsiniz. Metro veya tramvay ile adrese doğrudan ulaşamazsınız, yürümeniz gerekecektir. Bunu yerine otobüs, araba veya bisiklet ile gidebilirsiniz. 57 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz.

Adres : Via Varesina, 51, 20156 Milano

 

 

3. İstanbul Türk Market (Milano)

2019 yılında faaliyete geçen İstanbul Türk Market, özellikle Almanya ve Fransa’dan tedarik ettiği Türk ürünlerini sunuyor. Kasap reyonu bulunuyor ve helal kesim et sunuyor. Sahibi Milano’da yıllardır yaşayan ve aynı zamanda farklı büfe restoran işletmeleri de olan bir Türk.  Yeşil hat Metro ile Centrale’de veya Sarı hat metro ile Sondrio’da indikten sonra yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüş ile markete ulaşabilirsiniz.

Adres: Via Ponte Seveso, 42, 20125, Milano

 

4. Kılıç Market (Modena)

Modena’da bulunan Kılıç Market, pek çok Türk ürünün sunuyor. Kasap reyonu bulunmuyor. Markette soğuk hava buzdolabı bulunuyor ve pastörize et ve süt ürünleri bulunuyor.

Adres: Viale A. Gramsci, 65, 41122 Modena

 

 

5. İstanbul Bereket Market (Roma)

Roma’da bulunan İstanbul Bereket Market, hem Türk hem Arap ürünleri ağırlıklı bir ürün portföyüne sahip. Ayrıca kasap reyonu bulunmaktadır.

Adres: Via degli Aceri, 72a, 00172 Roma

 

6. Bizim Market (Como)

Como’da bulunan Bizim Market, Türk gıda ürünlerinin yanı sıra zücaciye ürünleri de satmaktadır. Market’in kasap reyonu bulunmamaktadır.

Adres:  Via Domenico Pino, Como 22100

 

 

7. Arap ve Hint Bakkalları / Mini marketleri

Bu bakkal veya mini marketlerde Türk ürünleri olmasa dahi Çekirdek, Tahin, Bulgur gibi Türk damak tadına uygun ürünleri bulabilme ihtimaliniz yüksek.

 

 


Share this post← Older Post Newer Post →