TÜRK KAHVESİ İLE GELECEĞİ GÖRÜN!

Posted by RESAT HELVACI on

Kahve Okumaları: Semboller ve Anlamlar

Kökeni Avrupa ve Orta Doğu'dan geldiği düşünülen çay ve kahve okumaları, tasseography olarak adlandırılıyor, günümüzde giderek daha popüler hale geliyor ve dünyanın her köşesine ulaşmış durumda.

Günümüzde, tüm tasseography stilleri arasında, Türk kahvesi okumaları en göze çarpanlar arasında. Bunun nedeni, Türk kahvesinin bıraktığı telve ve burada oluşan semboller nedeniyle çok fazla detay ortaya koyabilmesinden geliyor.

 

Kahve Alanları Okuma

Bir kahve fincanı okumasında, psişik danışmanı fincandaki ve fincan tabağındaki kahve artıklarını yorumlar. Bunun nedeni, Türk kahvesinin, kadehin dibinde kalın, çamurlu bir artık bırakmasıdır.

Okuyucu kadehi döndürür, bir dua eder ve tabağı ters çevirir. Fincanın içinde kalan tortunun  tabağa düştüğü bir bekleme süresi vardır. Bu daire üzerinde yeni desenler ve hayatınız için yeni okumalar oluşturur.

Kahve alanında oluşturulan görüntü ve şekiller kahveyi içen kişiler hakkında bilgi sağlar. Sevdiklerinize ve ilgili kişilerin ilk harflerine, önem verikleri alanlara, geçmişin etkilerine, gelecekteki insanların yoluna, katılan insanların enerjisine dair pek çok bilgi verir.

İtalya, Almanya, Fransa, Hollanda ve daha pekçok Avrupa ülkesinde bugün Türk Kahvesi ve fal bakma popülerleşmeye başlamakta.

 

İtalya, Almanya, Fransa, Hollanda ve daha pek çok Avrupa ülkesinde yaşayan Türkler;  Türk kahvesi, kahve makinaları, cezveler ve fincan takımları gibi birçok ürüne artık rahatça erişebilecek.

Türk Kahvesi ve Çay Çeşitleri için Tıklayın

Türk Kahvesi ve Çay Makineleri için Tıklayın

Cezve, fincan ve bardak takımları için Tıklayın

 


Share this post← Older Post Newer Post →